İnstagram işletme ve profesyonel hesap arasındaki fark nedir?

Instagram, hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler için profil oluşturma seçeneği sunar. İşletme hesapları, ürün ve hizmetlerini tanıtmak ve promosyon yapmak için tasarlandı. İşletme hesapları, profesyonel hesaplardan farklı olarak, ürün ve hizmetlerinin satışını desteklemek için özelleştirilmiş araçlar sunar.

  • İşletme hesabının profil sayfası, işletmenin adresi, telefon numarası, e-posta adresi ve web sitesi gibi bilgileri görüntüleyebilmenizi sağlar.
  • İşletme hesapları, profil sayfalarında “Alo” butonu ile direk iletişim kurma olanağı sunarlar.
  • İşletme hesapları, analitik ve reklam araçlarına erişim sunar ve reklam verenlere daha fazla hedefleme seçeneği sunar.
  • İşletme hesapları, Instagram tarafından önerilen bir hizmet olarak görülür ve daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşma fırsatı sunar.

Profesyonel hesaplar ise, sadece bireysel kullanıcılar için tasarlandı ve fotoğraf ve videoları paylaşma, takipçi kazanma ve takipçileriyle etkileşim kurma gibi işlevler sunar. Profesyonel hesaplar, işletmeler için uygun olmayan daha kişisel bir profil sunar ve işletmelerin tanıtımı için özelleştirilmiş araçlara sahip değildir.